Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2016

20-22. května 2016

facebook

Realizujeme

asociace Dítě a rodina

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida Nadace Agrofert Nadační fond Albert Nadace Terezy Maxové
Partneři:
Kofola Crocodille

Nacházíte se:

Novinky

 • 2. prosince 2016 Tento víkend čeká na některé členy našeho týmu výjezd za dětmi do DD Radenín a do DD Dlažkovice. V Radeníně se děti dozví od Reginy ze společnosti Vodafone něco o kyberšikaně, a jak se jí bránit, nebude chybět ani výtvarná dílna, divadelní představení a zahrát jim přijede i Xindl X, čehož si moc považujeme. V Dlažkovicích si budou děti vyrábět vánoční dárky v podobě přáníček a šperků a čeká na ně i hudební dílna. Už se moc těšíme.
 • 29. listopadu 2016 Druhý díl série unikátních debat na téma Ohrožené dítě se blíží! Moderátorka Daniela Drtinová přivítá 8. prosince na Filozofické fakultě UK i tentokrát zajímavé hosty, kteří budou diskutovat o ústavní péči, ale také pěstounech. Téma rušení dětských domovů je stále velmi probírané, stejně tak ale i kvalita a funkčnost pěstounů, kteří se odložených dětí ujímají. Přijďte si poslechnout názory a postřehy lidí, kteří se danou problematikou zabývají. A zapojte se do diskuse. Diskuse bude určitě zajímavá!
  Podpořit akci můžete i tím, že budete sdílet událost na Facebooku.
 • 23. listopadu 2016 Profesní online magazín Best of...nám nabídl prostor na prezentaci našeho sdružení Mimo domov formou rozhovoru s předsedkyní Klárou Chábovou. "Vážím si nesmírně našeho týmu, ve kterém jsou skvělí lidé. Společně můžeme podporovat děti z dětských domovů znevýhodněné tím, že vyrůstají mimo funkční rodinu. Rozhovor pro magazín pro mne byla příležitost, abych poděkovala celému týmu za skvělou práci a oslovila případné také nové partnery, či dobrovolníky, kterých není nikdy dost," doplňuje Klára. Děkujeme za tento prostor a držíme palce zakladatelce magazínu Míše Lejskové, která se stane v novém roce maminkou, aby vše dobře dopadlo.
 • 22. listopadu 2016 Benefiční akce v Lucerně, která se konala 12. listopadu, dopadla moc dobře. Výtěžek z vánočního prodeje ve výši 14 000 Kč půjde na nákup výtvarných a sportovních pomůcek pro děti z DD Radenín, a také částečně na úhradu jednoho z kurzů Život Nanečisto. Moc děkujeme všem, kteří dorazili a podpořili nás. Velké díky patří i skvělým hudebníkům, kteří přispěli k atmosféru celé akce. A rádi bychom také poděkovali našim prodejcům, kteří přinesli skvělé výrobky. Tak příští rok zase na viděnou a doufáme, že dorazí více našich příznivců, přátel a pomocníků.
 • 9. listopadu 2016 Rádi bychom vás pozvali na naši benefiční akci do Lucerny dne 12. listopadu od 14h, která se ponese v duchu zásnubního večírku:-) Náš spolek Mimo domov se dohodl se spolkem Múzy dětem na tom, že převezmeme pod svá křídla realizaci programu Život nanečisto, kdy Múzy dětem zůstaly nadále partnerem projektu, mj. pro styk s dětskými domovy. O tomto jsme vás ale již informovali na jaře tohoto roku. A protože jsme ještě neměli možnost, toto spojení řádně oslavit, činíme tak právě nyní. Moc bychom si přáli, aby se nám podařilo sehnat pro realizaci Života nanečisto dostatek finančních prostředků na příští rok i na roky další. A budeme potěšeni, když přijdete a podpoříte nejen ženicha a nevěstu v jejich společném snažení, ale příjemně se také pobavíte. A kdybyste náhodou přemýšleli, že byste snoubencům rádi něco věnovali do společné domácnosti, podívat se můžete na http://svatba.mimodomov.cz/.
  Benefiční večírek
 • 5. listopadu 2016 V sobotu 22.10. jsme se v Golfovém resortu Olomouc setkaly s týmy z Dětského domova Liptál a Ústí nad Labem - Střekov, které si zde byly vybrat svou loňskou a letošní výhru z festivalu Out of Home. Golfové výuky se ujal velmi příjemný a šikovný instruktor Michal Kratochvíl a všichni jsme si to jak se patří užili. Fotografie z akce najdete v galerii.
 • 27. října 2016 Našemu spolku Mimo domov byla nabídnuta možnost, prezentovat se na celorepublikové akci Firma roku 2016 a Živnostník roku 2016. Ve čtvrtek večer budou vyhlášeny výsledky krajského kola pro Prahu a Středočeský kraj a předsedkyně spolku Klára Chábová zde bude v rámci kategorie Odpovědná firma roku, představovat aktivity spojené s dětmi z dětských domovů. Tuto příležitost nám nabídla společnost Vodafone, která je generálním partnerem kategorie Firma roku. Jsme moc rádi, že máme příležitost, oslovit takto další společnosti, které mohou dětem nabídnout například zaměstnání, kurzy, apod.
 • 20. října 2016 Ve čtvrtek 20.10. jsme vyrazili do Dětského domova Trnová. Zde jsme se při naší poslední návštěvě malovali s dětmi obrazy, které jsme pak prodali a za utržené peníze pořídili různé potřebné hygienické pomůcky a balóny. Za výraznou pomoc bychom chtěli tímto poděkovat DM drogerii, protože věnovali dětskému domovu jak část hygienických potřeb, tak další nepostradatelné pomůcky. A protože rádi děláme radost, vzali jsme s sebou herce z našeho spřátelého divadla D21, kteří dětem zahráli pohádku O pejskovi a kočičce. Už teď se těšíme, až do Trnové zase vrátíme! :) Na fotky ze výjezdu se můžete podívat v naší galerii.
 • 17. října 2016 O víkendu 30.9.-2.10. byly na Vodní nádrž Nechranice vítězné týmy z DD Ústí nad Labem - Střekov a DD Kroměříž, aby si tu užily své výhry z loňského a letošního ročníku festivalu Out of Home. Pod dohledem několikanásobného mistra České republiky a olympionika Tomáše Maliny a jeho skvělé asistentky Lucky Drobné si měly možnost vyzkoušet windsurfing (teoreticky i prakticky) po celé dva dny. Bylo to prima :) Už teď se těšíme do Olomouce, kde si pro změnu dáme golf s DD Ústí nad Labem - Střekov a DD Liptál. Na fotky se můžete podívat v naší galerii.
 • 11. října 2016 Náš společný projekt s Asociací Dítě a Rodina, kterým jsou unikátní debaty na vysoké škole na téma Ohrožené dítě, jsme měli možnost dnes prezentovat v pořadu Sama doma na České televizi. Rozhovor začíná na 42 minutě. Sama doma
 • 10. října 2016 Naše besedy s moderátorkou Danielou Drtinovou a zajímavými hosty na téma Ohrožené dítě se blíží a byli bychom rádi, kdyby byla účast ze strany studentů, a také laické i odborné veřejnosti, hojná. Nejen o hlavním důvodu realizace těchto besed budeme hovořit v úterním vysílání pořadu Sama doma na České televizi. Za Mimo domov vystoupí Klára Chábová, za partnera a garanta diskusí - Asociaci dítě a rodina, bude hovořit tajemnice Svatava Poulson. Rozhovor se bude vysílat kolem 13h.
 • 9. října 2016 Naše logo prošlo drobnou úpravou. Často se nám stává, že logo Mimo domov někam umístíme, ale není k přečtení, o jakou se jedná organizaci. Třeba to už teď bude o něco lepší. Všechny barevné varianty najdete v rubrice PRESS.
 • 6. října 2016 Pilotní díl ze série unikátních debat na téma Ohrožené dítě začíná již ve čtvrtek 13. října. Moderování se ujala Daniela Drtinová a konat se bude na Filozofické fakultě UK, nám. Jana Palacha 2 od 16.45. Náš spolek Mimo domov oslovil tým z Asociaci dítě a rodina, zda by se spolu s námi chtěli podílet na osvětě a komunikaci témat zaměřených na odložené a ohrožené dětí. Ta jsou mnohdy zkreslována. Ať už jde o rušení či nerušení dětských domovů, podmínky pro pěstounskou a adoptivní péči, práci s biologickými rodinami, či jen dodržování a respektování práv dotčených dětí. Debaty jsou přístupné laické i odborné veřejnosti a naším cílem je, přispět k lepší osvětě a upozornit na problémy spojené s ohroženou mládeží, které je potřeba řešit a věnovat jim pozornost.
 • 19. září 2016 Je nám velkým potěšením, že jsme nalezli ve společnosti Vodafone partnera a podporovatele, se kterým máme za sebou již několik společných aktivit. Vážíme si velmi dlouholetých kamarádství. Tentokrát jsme byli za Vodafone nominováni a přizvání na společenské setkání českých podnikatelek, kde budeme moci prezentovat nejen Mimo domov, ale také smysl našeho konání. Akce se koná 20. září od 16 h a naše prezentace se bude jmenovat O poslání....
 • 11. září 2016 Jsme rádi, když jsou publikovány texty, které představují široké veřejnosti osudy dětí, které žijí v dětských domovech. Mnoho dětí, které byly odložené, se dokázaly poprat se svým těžkým osudem a vydaly se po dosažení dospělosti vlastní cestou. Celá řada jiných ale tento přechod nezvládly a skončily v sociální síti, či neznámo kde. Je proto velmi důležité, aby se především ze strany politiků a úředníků podporovaly projekty a programy (zákony), které napomohou integraci dětí do společnosti a bude jim tak podána pomocná ruka ve chvíli, kdy to velmi potřebují. Článek si můžete přečíst v naší rubrice Napsali o nás.
 • 16. srpna 2016 Závěrečná zpráva z letošního 10. ročníku festivalu OUT of HOME je hotová. Kromě toho, že obsahuje základní informace o naší akci, nechybí ani fotografie a poděkování našim partnerům. Zpráva je ke stažení v rubrice PRESS.
 • 3. července 2016 Jedním ze stanovišť naší zážitkové hry vedl lektor Radek Laci, který dětem představil STREETWORK. Cvičíte na ulici, používáte pouze své vlastní tělo nebo můžete využít cvičící zóny, které ve městech pomalu vznikají. Kromě toho, že si tímto sportem utužujete tělo, dá se při něm velmi dobře meditovat a koncentrovat. Děti stanoviště bavilo, protože si mohly vyzkoušet, kam až sahají jejich síly a zjistily, že si mohou takto zacvičit kdykoliv a kdekoliv. Na fotky ze stanoviště se můžete podívat v naší galerii.
 • 2. července 2016

  Naši přátelé z Meloun production realizují již několik let na festivalu OUT of HOME stanoviště FILMAŘ. Letos si mohly děti vyzkoušet řadu profesí, které k natáčení filmu patří. Kromě toho se ale také dozvěděly, co to je tzv. harlemshake. Práce ze střižny se promítá rovnou na plátno a účinkující tak mohou vidět ihned výsledek svého konání. Děti z Plesné dorazily na stanoviště později, proto nestihly celý program a naši filmaři s nimi natočili alespoň videoklip, který ale není vůbec špatný. Děti z Kroměříže a Zvíkovského Podhradí si to na pódiu pořádně užily.

 • 2. července 2016 Péče o zákazníka, tak se jmenovalo jedno ze stanovišť naší zážitkové hry, které pro děti připravil tým zaměstnanců z Vodafonu. Děti z DD Jeseník, Liptál a Potštejn si prohlídly nejen pracovní zázemí této telekomunikační společnosti, ale dozvěděly se také, jak se starat o zákazníka. Ti, co zrovna nepečovali o klienty, se mohli odreagovat u zábavních aktivit. Autorkou fotografií je Adriana Dergam, šéfka korporátní komunikace a CSR aktivit. Moc děkujeme za skvělou spolupráci! Na fotky ze stanoviště se můžete podívat v naší galerii.
 • 21. června 2016 Máme za sebou další, tentokrát již třetí výjezd Života nanečisto. Dvanáct dětí se vydalo s týmem lektorů na Mařanův mlýn. Čekal na ně víkend plný her a zajímavých informací, které snad jednou využijí ve svém dospělém životě, až opustí brány dětských domovů. A jak viděla několikadenní workshop šéfka projektu Život nanečisto: Mařanův mlýn postupně divočí, směrem do léta roste tráva, klíšťata se houfujou. Houfovali se však i stateční, co přijeli zjišťovat, jak do života. Takže už je jasné, že se sedmi tisíci pro mámy samoživitelky se paráda nadělá jen těžko, že naše „židle života“ má čtyři nohy a mít jich míň je vždycky pěkně náročná věc, a že je v populaci zase o pár lidí se zkušeností z „Nanečista“ víc.Mimochodem, super beatbox, Miki! Na podzim nás čeká poslední, čtvrtý výjezd. A jak si bude stát Život nanečisto příští rok? Uvidíme podle toho, zda se nám podaří sehnat dostatek financí. Tak nám držte palce!
 • 16. června 2016 Máme vážně radost! Tento týden se ve společnosti Vodafone konalo velké fotbalové utkání v rámci Dne otců. Při té příležitosti se hráči rozhodli přispět zápisným také na program Život nanečisto pro děti, které tatínky nemají, nebo mají, ale úplně nefungují. Vybralo se 5 790 Kč a tuto částku Nadace Vodafone při svých zaměstnaneckých sbírkách znásobí. Je pro nás velkým potěšením, že nás podporuje tak významný partner. Děkujeme!
 • 15. června 2016 V letošním roce jsme vyhlásili soutěž o nejoriginálnější básničku, kterou nám měly posílat jako svou přihlášku na festival týmy z dětských domovů. Rozhodování o pořadí bylo velmi těžké. Nakonec jsme vybrali tři, které jsme odměnili a děti je přečetly statečně na pódiu před všemi ostatními. Děkujeme všem za nápady a ještě jednou gratulujeme oceněným poetům:-) z DD Zvíkovské Podhradí (1. místo), Krnsko (2. místo) a Hora Svaté Kateřiny společně s Kroměříží (3. místo).
 • 9. června 2016 Letos nám také zachoval přízeň časopis Zámeček, který se věnuje dětem z dětských domovů a ty sem i samy přispívají. Redaktor František Berger navštívil některá stanoviště zážitkové hry a na výslednou reportáž se můžete podívat přímo na webových stránkách Zámečku.
 • 24. května 2016 Výsledky festivalového klání jsou tady! Přestože jsme první tři místa vyhlašovali již v sobotu na slavnostním večírku v Paláci Akropolis, ne všichni mohli dorazit, tak se můžete dodatečně podívat. Navíc bychom rádi zveřejnili také i další umístění, nejen první tři, aby se týmy mohly podívat, jak dopadly. A věřte, že to bylo o setinky bodů. A jak to tedy dopadlo? První místo získal tým z DD Ústí nad Labem - Střekov, stříbro si odvezly děti z DD Liptál a na třetí stupínek vystoupil tým z DD Kroměříž. Gratulujeme!! A jak jsme říkali během vyhlašování, pro nás jsou vítězové všichni. Celý den byl náročný a všechny týmy to zvládly skvěle. Kompletní výsledky naleznete zde.
 • 23. května 2016 Na letošní slavnostní párty se mohli všichni účastníci nechat vyfotit v koutku tzv. fotonautem. Na výsledek se můžete podívat v naší galerii. Stojí to za to:-)
 • 23. května 2016 Fotky od našeho fotografa Tomáše Lubovského si už teď můžete prohlédnout na Rajčeti.
 • 23. května 2016 10. ročník festivalu OUT of HOME je za námi a my doufáme, že jste si ho všichni užili, stejně tak, jako celý organizační tým. Postupně tu budeme zveřejňovat fotografie z jednotlivých stanovišť, nebudou chybět ani výsledky zážitkové hry, a také vám představíme čtyři oceněné festivalové básničky. Budeme rádi za vaše ohlasy a těšíme se na další akci! Děkujeme moc! Byli jste skvělí!
 • 14. května 2016 Nadace Agrofert Máme skvělou zprávu při pátku třináctého. Uspěli jsme s naší grantovou žádosti v Nadaci Agrofert a na projekt Život nanečisto jsme získali 100 000 Kč. Jsme rádi, že se nám daří získávat nové partnery tohoto užitečného a velmi unikátního programu.
 • 10. května 2016 OUT of HOME bude v České televizi! V úterý mezi 12.30 a 13.30 představíme v pořadu Sama doma náš festival a povídat si budeme i o projektu Život nanečisto. V rozhovoru bude řeč také o jednom ze stanovišť naší celodenní zážitkové hry pro děti, kterým je finanční plánování. Za Mimo domov přijde do studia předsedkyně sdružení Klára Chábová a o náplni zmíněného stanoviště bude hovořit Miroslav Jabůrek, trenér finančního poradenství z Modré pyramidy. Tak nám držte palce.
 • 8. května 2016 Festival OUT of HOME se pomalu blíží a přípravy jsou v plném proudu. Zítra nás čeká poslední schůzka našeho týmu před zahájením akce pro 250 dětí z dětských domovů z celé republiky. Letos pro ně máme připraveno opět 23 stanovišť, kde si budou moci vyzkoušet zajímavé profese a volnočasové aktivity. Kromě stávajících stanovišť přibyla také nová. Můžeme prozradit, že se zapojily i další neziskové organizace jako Rozlet, či Letní dům, na které se mohu děti obrátit po odchodu z dětského domova. Tak nám držet palce! A moc se na všechny těšíme!.
 • 3. května 2016 Nadační fond Albert Čas letních brigád se blíží a máme tady pro vás, naše již starší účastníky festivalu OUT of HOME, nabídku od společnosti Albert. V současné době se hledají brigádníci do měst: Brno, Hranice, Jihlava, Nový Jičín, Olomouc, Plzeň, Varnsdorf, Vsetín.
  Pracovní pozice v Albertu jsou pestré - od skladnických a doplňovacích, přes práce na obsluhovaných úsecích, v pekárně, aj. Brigády jsou určeny pro zájemce starší 16 let. Stačí poslat životopis, motivační dopis s uvedením konkrétní prodejny, o kterou byste měli zájem a kontaktními údaji a nezapomeňte přidat zhodnocení svých možností. Vše posílejte na: l.simkova@nadacnifondalbert.cz a p.rezna@nadacnifondalbert.cz nejpozději do 19. června. Do předmětu emailu napište: Do Alberta na praxi. Více informací naleznete zde: http://www.nadacnifondalbert.cz/stranka/albert-projekty/do-alberta-na-praxi/jak-se-mohu-prihlasit
 • 1. května 2016 V letošním roce jsme se ujali realizace projektu Život nanečisto, o čemž jsme vás již informovali. Postupně se snažíme - i díky skvělé práci našeho PR člověka Romana Hrůzy, informovat veřejnost o smyslu a cílech tohoto užitečného programu pro dospívající děti z dětských domovů. A máme tady první vlaštovku. V časopise Překvapení vyšel příběh dívky Kateřiny Rejlové, které se podařilo postavit na vlastní nohy poté, co opustila dětský domov a Život nanečisto také absolvovala. Článek si můžete přečíst v naší rubrice Napsali o nás.
 • 12. dubna 2016 Letošní festival OUT of HOME je pro nás moc významný. Jsme rádi, že pro děti můžeme uspořádat již desátý ročník a doufáme, že si to všichni společně užijeme. Rádi bychom vám představili nový vizuál, který vychází z dílny grafika Romana Kastla (EKD). Líbí se vám?
  OutOfHome 2016 visuál
 • 8. dubna 2016 logo Modrá pyramida Vážíme si partnerů, kteří nás podporují již několik let. Kromě toho, že nám poskytují finanční prostředky na realizaci festivalu a výjezdů a podporují naši akci produkty (jídlo, pití, aj.), do organizace se zapojují i konkrétní zaměstnanci. Jedním z takových významných partnerů, kterého si velmi považujeme, je Modrá pyramida. Kromě toho, že nám letos uhradí náklady spojené s výrobou a potiskem triček pro všechny účastníky, několik zaměstnanců se objeví také na našich stanovištích v rolích instruktorů. Tito lidé jsou pravou rukou organizačního týmu, dohlíží na chod stanoviště a bodují spolu s lektory týmy. Pro větší děti chystáme ve spolupráci s Modrou pyramidou také stanoviště zaměřené na finanční gramotnost. Moc děkujeme!
 • 5. dubna 2016 logo Život na nečisto Byli jsme společně vítat jaro! Nebo jaro přišlo vítat nás? Ať už to bylo jakkoli, sešli jsme se na Mařanově mlýně a užívali jsme se vzájemně. Na letošní první kurz Života nanečisto, který byl pořádán již pod hlavičkou našeho sdružení Mimo domov, přijelo jedenáct dětí z dětských domovů z celé republiky. Tentokrát byla ústředním tématem PRÁCE. V pátek jsme si ji museli najít, v sobotu vykonávat a zhodnotit a patřičně se po práci večer zrelaxovat. Při pracovních pohovorech uspěl každý a nikdo nezůstal nezaměstnaným. Okolí Mařanova mlýna bylo vymalováno různými odstíny zelené a vzduch byl opravdu cítit jarem. Děkujeme všem holkám a klukům za jejich elán a zapojení se, a také lektorům a všem přítomným pomocníkům za jejich nasazení..
 • 30. března 2016 Dětské domovy se nám pomalu hlásí a kapacita se postupně zaplňuje. Rádi bychom do Prahy pozvali letos opět děti z 23 dětských domovů a nyní jich je přihlášeno již 17. Těšit se můžeme na týmy z Aše, Budišova nad Budišovkou, Dlažkovic, Frýdku Místku, Hodonína, Hory Svaté Kateřiny, Humpolce, Krnska, Mostu, Plané, Plesné, Potštejna, Radenína, Slavkova, Senožat, Strážnice, Ústí nad Labem-Střekov. Kdo bude další, uvidíme. Zbývá posledních sedm míst.
 • 26. března 2016 Dlouho jsme nevěděli, kde se letos bude konat slavnostní - jubilejní večer, kam pozveme všechny účastníky festivalu OUT of HOME. Ale máme to! Letos budou hrát DJ Friky a DJ Marek Sklenář v Paláci Akropolis na Žižkově a my jsme moc rádi. Děti zažijí pravou atmosféru vyhlášeného pražského klubu a desáté narozeniny tak oslavíme důstojně:-) Budeme se těšit, že dorazí i další naši příznivci a parket se tak zaplní. O samotném programu večera vás budeme informovat. Pěkné Velikonoce!
 • 15. března 2016 Naše společná kampaň s Vodafonem potrvá ještě necelý týden a počet podpisů se dostal již na 4500, což je velmi příjemné překvapení pro všechny zúčastněné. Této petice si všímají také média a z toho máme radost, protože píší i o Životě nanečisto, který Vodafone po skončení kampaně finančně podpoří. Článek vyšel na Ihned.cz. Každá taková publicita nám pomáhá získávat další finanční prostředky na tento důležitý program zaměřený na integraci dětí z dětských domovů do společnosti.
 • 9. března 2016 Letošní rok je pro náš tým Mimo domov hodně významný. Kromě toho, že nás čeká jubilejní kulatý ročník festivalu OUT of HOME, vážíme si toho, že spolu jdeme po té jedné cestě už tolik let a máme velkou chuť posouvat věci v rámci našich možností - doufáme - k lepšímu. Naším festivalovým mottem je: Každý si zaslouží dostat šanci a my se budeme i nadále snažit, aby naše aktivity a konání byly dětem vyrůstajícím bez rodičů prospěšné a užitečné. Vizuál letošního festivalu představíme již brzy! Tým MimoDomov (Velké poděkování patří naší skvělé fotografce Evě Slavíkové a také lidem z Centra současného umění DOX za poskytnutí skvělých prostor na focení našeho týmu)
 • 7. března 2016 V neděli ráno jsme se vydali do dalšího z domovů, s kterými chceme v průběhu roku pracovat intenzivněji. Tentokrát nás klikatá cesta dovedla ke krásné vile v prostředí jižních Čech. Po krátkém povídání s paní ředitelkou jsme se vydali za dětmi, které na nás již netrpělivě čekaly ve společenské místnosti. Představili jsme naše seskupení i jednotlivce a rozdělili se na dvě skupiny. Starší osazenstvo - samé krásné mladé dámy - zůstalo s Pavlem a Pavlem a opět spolu probrali letem modním světem vše, co se týká oblékání, líčení, stříhání a osobních stylů. Dostalo se i na povídání o tom, jak v životě jít za svým a nevzdávat se svých snů. Holky měly za úkol se obléci do společnosti a že se jim to podařilo sami vidíte na fotografiích, které opět vznikly v rukou Eskymácké Evičky a jejího fotoaparátu. Mladší děti s Klárkou a Marií hrály seznamovací hry a dozvídaly se o sobě vzájemně spousty zajímavých informací. Po obědě se vrhly na tvoření masek a škrabošek a různých jiných doplňků. V závěru zbyla i chvíle na tradiční pohledy, tentokrát ovšem s velikonoční tematikou. Celý den jsme si moc užili a už teď se těšíme, až se opět shledáme. Děkujeme vám všem, milé děti a tety (neopomínáme ani paní kuchařku - MŇAM!!!) za krásnou neděli! Nezapomeňte se přihlásit na festival, ať to naše setkávání je ještě četnější! Ahóóóóóóój!
 • 6. března 2016 A máme tady další výjezd...Tuto neděli navštívíme s naším týmem Dětský domov Zvíkovské podhradí, kam s námi zamíří opět stylista Pavel Filandr, nebude chybět novinářská dílna a pro děti máme připravený i oblíbený tvůrčí workshop. Ani tentokrát nezapomeneme na soutěže o festivalová trička OUT of HOME. Těšíme se a fotoreportáž z výjezdu přineseme co nejdříve.
 • 1. března 2016 logo Život na nečisto Získali jsme pod svá křídla velmi kvalitní a potřebný program zaměřený na integraci dětí z dětských domovů do společnosti s názvem Život nanečisto. Na převedení projektu jsme se dohodli s organizací Múzy dětem, která za jeho vznikem stála a doposud jej zaštiťovala. Důvodem, proč k této dohodě došlo, bylo finanční krytí projektu. Máme momentálně více příležitostí a možností na zajištění financování Života nanečisto nejen z řad svých partnerů, ale také jiných partnerských organizací. Za Mimo domov jsme se stali realizátory a garanty projektu, Múzy dětem zůstávají nadále nositelem know-how a partnerem Života nanečisto převážně pak v oblasti spolupráce s dětskými domovy. Nyní pracujeme na aktualizaci webu Života nanečisto a připravujeme další kurzy.
 • 29. února 2016 V neděli ráno jsme vyrazili do dětského domova v Senožatech. Napjatě nás zde očekávali a sotva se za námi zabouchla vrátka, statní kluci nám šli pomoci s věcmi, kterých jsme měli plné auto. Setkali jsme se společně jídelně, abychom se dětem představili. Kromě již zkušených filmařů z Meloun production, fotografky Evičky, s námi přijel Pavel Filandr, který měl na starosti workshop ze starším osazenstvem domova a dvě dámy z Vodafonu, které přijely natočit pár záběrů pro svůj projekt He For She - projekt zaměřený na zrovnoprávnění žen ve všech sférách života. Díky Nadačnímu fonfu Albert jsme s sebou přivezli plné tašky oblečení všeho druhu a tak mohli kluci i holky kombinovat svou skříň s tou naší pojízdnou. Mohli jsme tak shlédnout výsledky zadaných úkolů - oblečení k různým příležitostem. Pavel každého oháknutého jedince ohodnotil. Nechal se zasypat otázkami osobními i stran doporučení jednotlivcům. Marie, která s námi také jela poprvé, radila holkám ohledně jídelníčku a zdravé stravy a Evička fotila proměny, které se odehrály v průběhu workshopu. Mezitím kluci z Melounu vedli workshop na téma "jak vzniká reportáž, dokument či film...". Na závěr jsme si rozložili barvičky a malovali na všechno a všechny, kdo či co se přiblížilo na dosah štětce. Celý den jsme si moc užili a těšíme se na další setkání.
 • 25. února 2016 Tuto neděli nás čeká výjezd do Dětského domova v Senožatech, kam se moc se těšíme. Máme pro děti připraveno několik workshopů a zajímavých hostů, kteří přijali pozvání. Kromě toho, že si budou moci vyzkoušet profesi FILMAŘŮ pod vedením našich přátel Honzy Slánského a Jirky Bolína, zajímavé bude určitě povídání s profesionálním stylistou a vizážistou Pavlem Filandrem. Ten ukáže dětem nejnovější trendy v oblékání a nebudou chybět ani soutěže. A to není určitě všechno. Fotografie z výjezdu a krátkou reportáž zveřejníme příští týden.
 • 22. února 2016 logo Velmi si považujeme dlouholetých partnerských vztahů. Proto je pro nás velkým potěšením, že se i v letošním roce rozhodla společnost Crocodille podpořit produktově náš desátý ročník festivalu OUT of HOME. Tato česká firma je s námi od úplného začátku a dodává pro všechny účastníky akce výborné svačinky v podobě čerstvých baget. Chtěli bychom proto představitelům společnosti velmi poděkovat za to, že máme již deset let jejich důvěru.
 • 29. ledna 2016 Rádi bychom se s vámi podělili o skvělou zprávu, která nás velmi potěšila. V loňském roce realizovala naše nezisková organizace s renomovanou agenturou Ipsos velký průzkum mezi dětmi, které žijí v dětských domovech a mezi těmi, které už dětský domov opustily. Na základě výsledků, které nám z odpovědí vyplynuly (nejpalčivější problém - v systému chybí sociální kurátoři, kteří by dětem pomáhali s přípravou na odchod do běžného života a následně jim byli k dispozici ještě pár měsíců po odchodu), se rozhodla Nadace Komerční banky Jistota vypsat grantové řízení pro neziskové organizace, které by tuto služby mohly poskytnout. Částka 800 000 Kč byla rozdělena mezi: Letní dům, Centrum Don Bosco a Slezskou diakonii. Více informací najdete na www.nadacejistota.cz. Máme radost, že byl průzkum užitečný a držíme palce zmíněným organizacím, aby se jim podařilo začlenit do společnosti co nejvíce klientů!
 • 22. ledna 2016 Letošní rok je pro nás významný. Náš festival OUT of HOME oslaví kulaté narozeniny a na svém pomyslném dortu bude mít už DESET svíček. Budeme moc rádi, když s námi budete přitom. A kdy to vypukne? Termín je 20.-22. května!!!! Čeká nás mnoho novinek, o kterých vás budeme postupně informovat.
 • 8. ledna 2016 Právě vyhlašujeme soutěž pro začínající či amatérské fotografy z řad dětí z dětských domovů!!! Odměnou bud krom finanční odměny i profesionální stáž pod vedením fotografky!!! Své fotografie můžete zasílat již nyní - více informací na stránkách události na Facebooku.
 • 2. ledna 2016 Vkročili jsme všichni do Nového roku a my vám za Mimo domov moc přejeme, aby byl pro vás pohodový, úspěšný a klidný. Důležité je zdraví, dobří lidé v blízkosti a samé dobré zprávy. K nám právě jedna doputovala, tak se moc radujeme. Jsou známy výsledky grantového řízení u Nadačního fondu Albert, kam jsme se přihlásili a na příští rok jsme získali podporu ve výši 31 447 Kč. Děkujeme moc všem, kteří pro nás hlasovali! A děkujeme nadačnímu fondu za podporu...
 • PF2016
 • 16. prosince 2015 Máme moc příjemnou zprávu. Již dnes víme, že jsme na naší listopadové benefici "Jak se žije Mimo domov" získali krásných 26.000,-, které budou pomáhat v Dětském domově Dlažkovice. Také se nám na této akci a také na aukci v kavárně 3+1 podařilo prodat několik obrazů malovaných dětmi v DD Trnová a penízky za tyto obrazy budou pomáhat právě v tomto dětském domově. Máme obrovskou radost a všem moc děkujeme!!!!
 • 4. prosince 2015 Albert - Vánoční perníček Desátý ročník festivalu OUT of HOME získal podporu Nadačního fondu Albert. O výši příspěvku se ale teprve rozhodne hlasováním a my bychom vás chtěli moc poprosit o pomoc a podporu. V rámci kampaně 'Vánoční perníček' se na prodejnách Albert prodávají od 2. do 27. prosince speciální perníčky, kde za každý prodaný kus poputuje do Nadačního fondu Albert 5 Kč. Výsledný výtěžek bude přerozdělen mezi všechny vybrané organizace k podpoře. Stačí, když pro nás budete hlasovat na stránkách. Každý hlasující má k dispozici po celé období hlasování maximálně 3 hlasy, které může rozdělit mezi maximálně 3 projekty. Čím více vybrané organizace získají hlasů, tím větší podíl z celkového výtěžku prodejní akce Vánoční perníček mohou získat. Děkujeme!!!!
 • 4. prosince 2015 Náš tým opět vyráží do terénu. Tentokrát se chystáme v neděli 6. prosince na výjezd za dětmi do Dlažkovic a vezeme s sebou i zajímavé hosty. Stylistka a kosmetička Daniela Ifebe si pro děti připravila workshop, kde se dozví nejen o vhodném oblečení na různé příležitosti, ale také zjistí, jaké barvy jsou pro ně nejvhodnější. Děti si pak budou moci zasoutěžit o moc hezké oblečení, které jim věnovali pro tuto příležitost zaměstnanci společnosti Albert. Pozvání přijalai velice šikovná Terezka Plintová, se kterou si budou moci děti vyrobit vánoční dárky. A malou hudební dílničku přiveze akordeonista Petr Lüftner. A to zdaleka není všechno! Už se na děti moc těšíme.
 • 22. listopadu 2015 benefice Lucerna 22.11.2015
 • 13. října 2015 logoDonesla se k nám dnes skvělá zpráva. Nadace Komerční banky - Jistota podpoří finanční částkou náš festival OUT of HOME 2016. Jsme velmi rádi, že jsme uspěli v grantovém programu Srdeční záležitost a naše spolupráce s touto nadací bude tak pokračovat již třetím rokem. Děkujeme!


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2015.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky